Velmi oblíbená prémiová část jehněte s nejjemnějším a nejlibovějším masem, známá pod názvem „jehněčí hřebínek”, anglicky „lamb rack” či „french rack”. Jedná se o kotletu vcelku se začištěnými žebry.

Mezi kostmi jehněčího hřebínku udělejte zářezy až k okraji kotlety, aby se maso lépe propeklo. Buďte ale opatrní a neřežte do samotného svalu, utekla by chtěná šťáva. Tukové krytí z masa nečistěte, vypeče se tzv. na škvarek, který křupnutím kontrastuje s velmi jemným masem kotlet. Postup přípravy hřebínku je jednoduchý. Zatáhněte ho vcelku na pánvi na kvalitním olivovém oleji ze všech stran (začněte tukovým krytím, které jste si opatrně nařezali na mřížku), poté vložte do rozpálené trouby či nepřímo frilujte a dopečte tak do požadované konzistence (doporučujeme péct dorůžova, tehdy má kotleta vnitřní teplotu kolem 72 °). Maso hřebínku je opravdu delikátní a lze je jen pomalu opéct na pánvi a pod alobalem nechat „dojít”. Před podáváním jej nechte v teple odpočinout. Hotové kotletky z hřbetu by měly být krásně růžové a šťavnaté.
Fandové více propečeného masa si jehněčí french rack nakrájí na jednotlivé kotlety s kostí, které opečou zprudka na pánvi či grilu.